Američtí vědci testovali případný biologický útok 
-- výsledky byly katastrofální 

Po teroristických atentátech v USA sílí obavy, že pokud někdo je schopen uskutečnit natolik ničivou, koordinovanou kampaň, nebude mu dělat problémy provést něco podobného i v budoucnu. Spektrum možností je opravdu široké, včetně použití jaderných, biologických a chemických zbraní, konstatovala britská rozhlasová stanice BBC. 
Je zajímavé, že právě nedávno, ještě před katastrofou, byl v USA realizován experiment pod pracovním názvem: "Co by se stalo, kdyby na nás někdo zaútočil biologickými zbraněmi?" Účelem projektu bylo pomoci americké vládě připravit se na obdobný útok. 
Vědci zvolili baktérie pravých neštovic a dobu útoku stanovili na zimu roku 2002. 
Situace se velmi rychle vymkla z kontroly. Simulovaný virtuální útok započal 1. prosince v prostorách jednoho jediného velkého nákupního centra. 

Že k něčemu muselo dojít si lidé poprvé povšimli až 9. prosince. Mezitím žili v běžném "předvánočním" shonu - navštěvovali příbuzné a mnozí se vypravili i do světa na dovolenou. 

Nejdřív se nakazila první "generace", návštěvníci onoho nákupního centra, ale protože si ničeho nevšimli, stihli přenést nákazu na druhou. V okamžiku, kdy by se rozšířila v celé druhé generaci a začala být přenášena na třetí, by už v USA došly veškeré dostupné zásoby ochranné vakcíny. 

Skutečný útok by měl nedozírné následky a počet obětí by šel do tisíců. Zakrátko by se nákaza přenesla i do sousední Kanady, Mexika a později (či spíše kvůli leteckým služebním cestám a lidem cestujícím na dovolenou takřka současně) do Evropy a posléze i na ostatní kontinenty. 

Mnozí vědci ovšem podobné katastrofické scénáře bagatelizují, protože vyvinout dodatečné množství smrtících baktérií je bez perfektně vybavených laboratoří takřka nemožné, nemluvě o problémech spojených s přenosem baktérií na místo určení. Projekt ovšem v těchto dnech získal publicitu, o jaké se jeho autorům ani nesnilo.


Vědci mají samozřejmě pravdu. Za normálních okolností určitě. Mám ale téměř neurvalý pocit, že toto zlehčování, včetně poukazování na obtíže s pěstováním dostatečného množství baktérií, NENÍ PO PŘEDCHOZÍCH ZKUŠENOSTECH SE SEBEVRAŽEDNÝMI TERORISTY NA MÍSTĚ! 
Vzhledem k asi desetidenní inkubační době, od nákazy po propuknutí příznaků nemoci, je zde, zejména v případě neštovic, možnost vyslání LIDSKÝCH BIOLOGICKÝCH BOMB! Záměrně nakažení lidé mohou infekci neštovic šířit zprvu sami, později, když u nich choroba propukne naplno, se načas stanou živým zdrojem obrovského množství všestranně aplikovatelných baktérií... S ohledem na každému vlastní pud sebezáchovy s tímto způsobem "výroby a aplikace" BBP (bojových biologických prostředků) dosud nikdo nepočítal! TO JE NEZODPOVĚDNÉ.

Použití neštovic jako zbraně hromadného ničení obyvatelstva ovšem není nic historicky nového. Kdysi bylo vyhubeno několik miliónů amerických indiánů tím způsobem, že jim jistí "dobrodějové" rozdali spoustu infikovaných dek, pocházejících z neštovicemi zamořených špitálů...


Také v našich novinách se v poslední době objevily články, poukazující na to, že připravenost v tomto směru je i přes různá tvrzení odpovědných činitelů více než neuspokojivá...

Tímto tématem se zde zabýváme podrobněji.